İş Dünyası, Meslek, Röportajlar, Tanıtım

Kelebek Kupa – Zeki ÇİNİ

Kelebek Kupa

Kelebek Kupa kurucusu Zeki ÇİNİ ile yeni başladığı girişimi ve kupaların yapılışı hakkında yaptığımız röportaj tüm ayrıntılarıyla sizlerle…

Merhabalar, bugün roportajver.com’da Kelebek Kupa kurucusu Zeki ÇİNİ ile birlikteyiz.

1-) Hoş geldiniz Zeki Bey, bize biraz kendinizi tanıtabilir misiniz?

            Merhabalar. Ben Zeki Çini, 1979 Ankara doğumluyum. İlk ve ortaöğretimimi Dostlar İlköğretim Okulu’nda tamamladıktan sonra 1997 yılında Mamak Lisesi’nden mezun oldum. Liseden sonra çalışma hayatına başladım ve kendimi grafik tasarım ve dizgi mizanpaj sektöründe buldum. 18 yıllık çalışma hayatım boyunca grafik tasarım sektörünün gerektiği hemen hemen tüm programları öğrendim. Bu programlar arasında Photoshop, Illustrator, Indesign, Dreamweaver gibi sektör için lazım olan programları ileri derecede öğrendiğim gibi 10 parmak F klavye, HTML, CSS gibi web tasarımı için gerekli programlara da hâkim olmaya çalıştım.

2-) Kelebek Kupa girişimine nasıl başladınız, kupaya baskı yapma fikri aklınıza nereden geldi?

            Kelebek Kupa girişimine 2020 yılı Nisan ayında pandemiden dolayı işten ayrıldıktan sonra, Eylül ayında Kelebek Ticaret altında Kelebek Kupa olarak Instagram (@kelebekkupa) ve Facebook üzerinden online satış yapmaya başladım. Bir grafik tasarımcı olarak, grafik tasarım programlarını iyi kullandığım için ve işe başlama maliyetlerinin düşük olduğundan dolayı bu işe başladım.

3-) Bir ekibiniz var mı, eğer yoksa bu işi yaparken başkalarına ihtiyaç duyuyor musunuz?

            Bir ekibim yok. Ama ileride bir dükkân açmayı düşünüyorum o zaman bir yardımcı ile çalışmak isterim.

4-) Kaç çeşit kupanız var, Kelebek Kupa olarak çeşitlerinizi arttırmayı düşünüyor musunuz?

            Şu an için silindir kupalar üzerine baskı yapıyoruz ama bunların 6 renk çeşidi var. Ayrıca kulpu değişik biçimde olan kupalarımız da mevcut.

5-) Kelebek Kupa satışlarınızı nereden gerçekleştiriyorsunuz ve ürünlerinizi müşterilerinize nasıl ulaştırıyorsunuz?

            Satışlarımızı Instagram (@kelebekkupa) ve Facebook üzerinden gerçekleştiriyoruz. Ayrıca yapım aşamasında olan www.kelebekkupa.com adresini de en kısa sürede faaliyete geçirmeyi düşünüyoruz. Ürünlerimizi kargo yoluyla müşterilerimize ulaştırıyoruz. Ankara içi siparişlerimizde elden de teslim edebiliyoruz. Ürünlerimizi kargolarken kupalarımızı kutularıyla birlikte pat pat ile sardıktan sonra hediye paketi olacak şekilde kargo poşetine koyarak müşterilerimize gönderiyoruz.

6-) Kişiye özel yapmış olduğunuz kupalar dışında firmalara özel toplu satış yapıyor musunuz?

            Evet, tabii ki firmalardan da özel siparişler alıyoruz. Şimdi gördüğünüz gibi İMPARK Bilişim Firması için 25 adet kupa bardaklarını yarın teslim edeceğiz. Daha önce de Pars Online, Tunç AVM gibi firmalara toplu siparişler teslim ettik.

7-) Kelebek Kupa olarak hedeflediğiniz satışlara ulaşabildiniz mi? Bundan sonrası için bir satış hedefiniz bulunmakta mıdır?

            Daha henüz iki aylık bir firma olduğumuz için satış rakamlarına henüz ulaşamadık ama satışların beklentilerimin üzerinde olması benim değişik hedefler görmeme neden oldu. Örneğin daha ileri düzey bir makine alarak T-Shirt baskı, magnet baskı, Canvas tablo baskısı gibi ürünleri de yapıp satmak istiyorum.

8- ) Hali hazırda Kelebek Kupa olarak sunduğunuz hizmetlerinizde kampanya ya da indirimleriniz bulunuyor mu? Bulunuyorsa bunlara nasıl ulaşabilirler?

Şuan roportajver.com ile birlikte düzenlediğimiz bir kampanyamız bulunmaktadır, roportajver.com adresine girerek kampanyamıza ait bilgilere ulaşabilirler.

Kelebek Kupa Kampanya 2

DİLAN: Bu güzel röportajınızın için teşekkür ederiz.

YAZIYI PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir