Röportajlar, Tanıtım

Youtube HASNA SHAMMA

Youtube HASNA shamma

Youtube HASNA SHAMMA adı ile genç yaşta birbirinden güzel resimleri kanalında sizler için sergiliyor. Sizler de resimlere ilgili ve nasıl resim yapılması gerektiğini öğrenmek istiyorsanız; kendisiyle yaptığımız röportajımızı okuyarak youtube kanalına abone olabilirsiniz.

Merhabalar ben roportajver.com’dan Dilan KONUŞ. Öncelikle bizimle röportaj yapmayı kabul ettiğiniz için teşekkür ederim.

1-) Bize biraz kendinizden bahsedebilir misiniz, resme olan ilginiz ne zaman başladı ve herhangi bir eğitim aldınız mı?

Tabi anlatıyım. Ben 9. sınıf öğrencisiyim adım HASNA SHAMMA. Ressamlık hedefim var ve bu hedefi gerçekleştirmek için ilk önce youtube kanalı açamaya karar verdim. Bu kararı ailem de onaylayınca kanal açıp düzenledim ve resim yaparken çekim yaptım. Ama az sayıda izlem ve abonelik aldı ve bu beni az de olsa üzüyor insanların tanımasını ve resimlerimi incelemesini çok istiyorum inşallah sizin de verdiğiniz destekle kanalım büyür.

2-) Youtuber olmaya nasıl karar verdiniz?

Ben youtube kanalımı bir hedefime ulaşmak için açtım. Hedefim ressam olmak bu hedefimi gerçekleştirmek için kanal açmam ve insanların benim resimlerimi görüp incelemesini, tavsiye vermesinin gerektiğini anladı ve açtım.

3-) Bir Youtuber olarak hangi alanda içerikler üretiyorsunuz? İçerikleri üretirken kullandığınız teknik malzemeler nelerdir? Olmazsa olmaz diyerek kullandığınız ve önerdiğiniz program ya da programlar var mıdır?

Ben kanalımda resim içeriklerimi sunuyorum öğretici video lafımda bulunur. Kullandığım malzemelerin en başında; Sulu boya, Guaj boya, Kara kalem kısacası resimde ihtiyaç duyulan malzemeler… Kullandığım bir program var evet ama ben o programı sadece videoları düzenlemek için kullanıyorum “Vivavideo” öneririm güzel program.

4-) Youtuber olarak kendi konunuzda içerik üretmenin zorlukları ve farklılıkları var mıdır, varsa bu durumu nasıl aşıyorsunuz; bahsedebilir misiniz?

Ee tabii her şeyin bir zorluğu bir zevki bir fedakarlığı vardır. Ben resim yaparken zorlanmıyorum çünkü bu yeteneğimi biliyor ve geliştiriyorum. Video çekerken ve düzenlerken az da olsa zorlanıyorum. Kanalımı büyütmek ve düzenlemek zamanımdan alıyor ama olsun hedefime ulaşmak varsa sonunda bu fedakarlık değer.

5-) Youtube üzerine mi kariyer planlıyorsunuz? Hedefiniz ya da hedefleriniz nelerdir?

Ben youtube kanalımdan sipariş almayı ya da 1000 aboneyi geçmek istiyorum ki geleceğime dair kendim kazancımla yatırım yapabileyim.

6-) Hedeflerinizden bahsettiniz. Şuan ki konumunuza gelmeden ve hatta Youtube’a içerik üretmeye başlamadan önce Youtube ile ilgili bir hedefiniz var mıydı, varsa bu hedeflerinizi tamamladınız mı ya da ne kadarını tamamladınız? Bahsedebilir misiniz?

Ben youtube kanalı açmadan önce youtube de görmüş olduğum resim öğretici içerikleri görünce bende çiziyordum ve birgün neden bende böyle bir kanal açayım neden olmasın dedim ve ailemin de onaylamasını aldıktan sonra açtım ve resim içeriklerimi yükledim.

7-) Şu ana kadar yayınlamış olduğunuz vidolarınız arasında aldığınız en eğlenceli ve komik yorumları sıralayacak olursanız; sizce ilk 3’e hangileri girmeye hak kazanır?

En güzel yorum alan videolarımın birinci sırasında olan ve 3 günde bitirip çok emek verdiğim resmim “AYASOFYA” adlı videom, ikinci “CORONA VİRUS” adlı videom ve üçüncü olarak 2 hafta önce yüklediğim “MEYVELİ RESİMLER” adlı videom güzel yorumlar aldı.

8- ) İçeriklerinizi üretirken esinlendiğiniz Youtuberlar ya da ressamlar var mı?

Evet var. Youtuber olarak Barış Özcan onun ve Şanşer ile birlikte söylediği Korkudan adlı şarkısından esinlenerek bir resim çizdim ve Youtube kanalımda “Korkudan&Korkmadan”  adlı videomdan izleyebilirsiniz.

9-)Youtube konusunda aldığın ve senin de Youtuber adaylarına vermek istediğin tavsiyelerin nelerdir?

Tüm youtuber adaylarına tavsiyem açmadan önce bir hedefleri olsun saçma sapan hedeflerle hiçbir yere varamazlar ve günümüzde böyle kanallar her yerde var bu saçmalıklar yerine öğretici bilgilendirici içerikler sergilemeleri kat kat daha iyi.

DİLAN: Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

HASNA SHAMMA: Sizinle röportaj yaptığım için ve bana bu şansı verdiğiniz için çok memnum, çok teşekkür ederim…

Youtube HASNA SHAMMA Youtube HASNA SHAMMA Youtube HASNA SHAMMA Youtube HASNA SHAMMA

YAZIYI PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir