Gündem

Bill Gates Bitcoine Karşı Uyardı

Bill Gates Bitcoine Karşı Uyardı

Bill Gates bitcoine karşı uyardı…  Bill Gates her ne kadar bu günlerde düşüş yaşamış olsa da geçtiğimiz haftalarda tarihinin zirvelerini gören bitcoin hakkında Elon Musk’dan etkilenip para yatırmaları konusunda endişelerini belirtti.

KRİPTO PARAYA YATIRIM YAPARKEN DÜŞÜNÜN

Bill Gates Bitcoine karşı uyardı ve kripto paralara yatırım yapılması konusundaki endişelerini, coin yatırımcılarını dikkatlice düşünmeleri hakkındaki uyarılarını yineledi.  Diğer bir taraftan Bill Gates verdiği bir röportajda  Milyarder arkadaşının Tesla aracılığıyla bitcoine yaptığı 1.5 milyar dolarlık yatırımı hakkında Musk’ın çok parası olduğunu ve parasını nasıl değerlendireceği ile ilgili özgür olduğu ifadelerinde bulundu.

MİLYONLARINIZ YOKSA BİR DAHA DÜŞÜNÜN

Bill Gates Bitcoine Karsi Uyardi 2 1

Bill Gates milyonları olmayan kripto para yatırımcılarını uyardı:

 “Elon’un tonlarca parası var ve çok bilgili, bu yüzden Bitcoin’inin rastgele bir şekilde yükselip alçalacağından endişelenmiyorum. Bu çılgınlığa alışan insanların ise Bitcoin’e Musk kadar ayıracak kadar parası olmayabileceğini düşünüyorum. Genel düşüncem şu olurdu: Elon’dan daha az paranız varsa dikkatli olmalısınız.”

Bill Gates

GATES VAKFI DA DİJİTAL PARALAR ÜZERİNE ÇALIŞIYOR

Bill Gates ayrıca röportajında, Bitcoin üretmek için gereken muazzam enerjiyi ve anonim işlemlere ilgi duyduğunu belirtti. Gates Vakfı’nın dijital para alanında çalıştığını da sözlerine ekleyen Microsoft’un kurucusu, bu tip girişimlerin topluma yatırım yapılan ve çıktı üreten şeyler olduğunu ifade etti. 

YAZIYI PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir