Elektrikli otobüs yollarda

Elektrikli otobüs Antalya Büyükşehir Belediye’sinin katkılarıyla ulaşıma kolay kolaylık ve çevreye katkı sağlamak amacıyla yollara çıktı. Elektrikli otobüs, KL 08 Sarısu Güzeloba hattında test sürüşü yaptı.

Elektrikli otobus yollarda 1

Antalya merkezde belirlenen hatlarda deneme sürüşü yapmaya devam edecek olan elektrikli otobüs vatandaşlardan tam not aldı.

Antalya Büyükşehir Başkanı Muhittin BÖCEK’in planları arasında yer alan elektrikli otobüsle ilgili test sürüşleri devam ediyor. İlk test sürüşünü nostalji tramvay hattında yapan elektrikli otobüs şehir içi hatlarda da deneniyor. Modern ve çevre dostu elektrikli otobüs, kent içi ulaşımda deneme seferini gerçekleştiriyor.

Elektrikli otobus yollarda 2 1

“Elektrikli otobüs modern ve çevreci”

Tamamen yerli üretim olan elektrikli otobüs 10.7 metre uzunluğunda olup 90 yolcu kapasiteli ve sıfır egzoz emisyonlu… Elektrikli otobüs merkezde belirlenen bazı hatlarda da deneme sürüşüne devam etmesi planlanıyor. Elektrikli otobüs günümüz şartlarına uygun, konforlu, sessiz, çevre dostu ve engelli vatandaşların çok rahatlıkla kullanabilecekleri bir ulaşım aracı olacağı yönünde dikkatleri üzerine çekiyor.

En kısa süre içerisinde toplu taşıma sistemine katılması planlanan elektrikli otobüs Antalyalı vatandaşların da beğenisini topladı.

YAZIYI PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir