Microsoft Word’ün Yeni Özelliği

Microsoft Word yeni özelliğini yayınlıyor. Microsoft Word yapay zeka desteğiyle metin tahmini yapacak. Geçtiğimiz yılda beta kullanıcılarının özelliğine sunulan özellik bu yılın mart ayında TechRadar’ın Microsoft 365 güncellemelerinden aldığı bilgilere tamamen kullanıma açılacak.

YAPAY ZEKA ÖNERİLERDE BULUNACAK

Microsoft Word ile hayatımıza girecek yeni özellik yapay zeka desteği ile kullanıcıların ne yazdığığını tahmin ederek önerilerde bulunacak.

Microsoft yeni Word özelliği ile ilgili “ Metin tahminleri, kullanıcıların yazma deneyimini hızlı ve doğru önerilerle daha verimli hale getiriyor. Kullanıcıların yazma stillerini öğrenip buna göre önerilerde bulunacak yeni araç, harf ve dilbilgisi hatalarını da azaltacak.” şeklinde açıklamada bulundu.

Microsoft Word Metin Tahmini Ozelligi 1

DAHA ÖNCE YAPILMIŞTI

Microsoft Wordun Yeni Ozelligi 1

Microsoft Word ile hayata geçireceği bu özellik yeni sayılmaz. Çünkü bu özelliğin benzeri Google Docs’ta “Smart Compose” adı altında daha önceden yer alıyordu.

Microsoft’un açıklamalarına göre; yeni tahmin aracı kullanıldıkça daha iyi hale gelecek ve kullanıcılar tarafından istenildiğinde devre dışı bırakılabilecek.

YAZIYI PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir