Xiaomi Kendi Arabasını Yapmaya Hazırlanıyor

Xiaomi kendi arabasını yapmaya hazırlanıyor. Gelişen teknoloji ve akaryakıt problemleriyle birlikte tüm otomotiv şirketleri elektrikli araç üreteimine başladı. Tabi bununyanında diğer teknoloji şirketleri de gelişen ve değişen teknolojiye ayak uydurmaya çalışmakta, kendi araçlarını üretme çabasına girmektedir. Bunlardan birisi de büyük bir telefon üreticisi olan Xiaomi. Xiaomi kendi arabasını yapmaya hazırlanıyor.

Xiaomi kendi arabasini yapmaya hazirlaniyor 3 1

ARABA ÜRETİMİ XİAOMİ KURUCUSU VE CEO’SU LEİ JUN TARAFINDAN YÖNETİLECEK

Haber kaynaklarından gelen bilgilere göre geçtiğimiz dönemde Türkiye’de de fabrika kuracağını açıklayan Xiomi kendi arabasını yapmaya hazırlanıyor. Xiaomi’nin araba üretim projesinin başında şirketin hem kurucusu hem de CEO’su olan Lei Jun tarafından yönetileceği söyleniyor. Fakat yine de şirket arapa üretim planlarıyla ilgili hiçbir ayrıntı vermedi.

STRATEJİK BİR KARAR

Xiaomi kendi arabasini yapmaya hazirlaniyor 2 1

Xiaomi’nin kurucu ve CEO’su olan Lei Jun daha önce TESLA CEO’su Elon Musk ile de 2 kez görüşmüştü. Xiaomi, şirket olarak araba üretiminde attıkları bu adımı stratejik bir karar olarak nitelendiriyor. Xiaomi kendi arabasını yapmaya hazırlanıyor fakat araç üretiminin detayları ile ilgili henüz hiçbir bilgi belirlenmedi.

SÜRPRİZ DEĞİLDİ

Xiaomi’nin araç üretimi hakkındaki stratejisi aslında hiç de sürpriz bir hareket değildi. Elektrikli araçların popüler olduğu ve elektrikli araç üretimi yapan şirketlerin hisselerinin tavan yaptığı böyle bir dönemde Xiaomi’nin de piyasaya giriş yapması beklenmedik bir hamle olarak nitelendirmek çok da doğru olmaz. Çünkü dünyanın her yerinde, bunların içinde Hindistan pazarında bulunan Tata ve Mahindra gibi otomobil şirketleri de dahil olmak üzere elektrikli araç piyasasında ilerleme katetmekte.

YAZIYI PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir